ZNAJDŹ W SERWISIE

Potańcówka w parku

 
ZDJĘCIA
 
 
 
 
 

18 lipca w Staszowie w woj. świętokrzyskim zorganizowaliśmy potańcówkę pod gołym niebem w starym parku. Potańcówki takie były organizowane bardzo często w latach 50. i 60., co mamy udokumentowane na starych fotografiach, a nawet w filmie "Miasteczko" w reż. J. Ziarnika z 1956 r. O potańcówkach mówią i chętnie je wspominają najstarsi mieszkańcy naszego miasta.

Park przez ostatnie kilkanaście lat został jednak niesamowicie zaniedbany, mieszkańcy nie przychodzą do niego na spacery i ma on bardzo zły wizerunek w mieście. 

Nasza organizacja - Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa - a dokładnie grupka młodych wolontariuszy - postanowiła ożywić ten park, aby znów stał się miejscem spotkań mieszkańców. Mamy wiele pomysłów na działania, a naszym pierwszym była właśnie potańcówka. 

Graliśmy muzykę wyłącznie z lat 50. i 60., zachęciliśmy mieszkańców do przebrania się w stylu tych lat. Imprezie towarzyszyła kawiarnia, piękna oprawa świetlna - girlandy ze świec (niestety nie mamy jej fotografiach), a także wystawa starych zdjęć Staszowa.

Na imprezę przyszli ludzie w różnym wieku, liczymy że było ich około czterystu. Ale po zmroku podłoga zdecydowanie została owładnięta przez młodzież :) 

Jesteśmy bardzo dumni jako wolontariusze i organizatorzy, że impreza spotkała się z tak dobrym odbiorem. W naszym mieście brakuje miejsc, gdzie ludzie mogliby pobyć ze sobą  i dobrze się bawić. Mamy w planach kolejne wydarzenia :)

 

Nadesłała p. Barbara Zamożniewicz, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa

***

"Społeczna pocztówka" nadesłana na konkurs: SPOŁECZNE POCZTÓWKI z wakacji.

 

 

Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.mediateka.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.