ZNAJDŹ W SERWISIE

Warto być dobrym

 
ZDJĘCIA
 
Szkoła Podstawowa nr 336 w Warszawie w trakcie Akcji ”Warto być dobrym”. Uczniowie z zebranych nakrętek ułożyli hasło Akcji. Widoczny na zdjęciu rower jest nagrodą w każdej szkole uczestniczącej w Akcji.
 
 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamesznicy w ramach Akcji dokonywali sprzątania pobliskiego lasu w ramach działania: ja i społeczeństwo.
Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze szerzy wśród swoich uczniów ideę dobra jako priorytetu Akcji ”Warto być dobrym”.
”Ślad na Ziemi” - dzieci z Zespołu Szkół Nr 12 ze Szczecina w ramach Akcji zbierały korki na rzecz potrzebujących dzieci oraz ułożyły z nakrętek hasło Największej Kampanii Dobra w Polsce.
”Ratujmy pieski” - dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie w ramach Akcji ”Warto być dobrym” dokonały zbiórki na rzecz zwierząt.
”Sprzątanie świata” - dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 14, Szkoła Podstawowa nr 24 we Wrocławiu w trakcie zadań w ramach Akcji ”Warto być dobrym”.

Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Akcja, wymyślona i organizowana przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", została zainicjowana 10 lat temu w śląskich szkołach. W roku szkolnym 2011/2012, wprowadzona została nowa, rozbudowana formuła i zwiększony zasięg do 1500 placówek. Uczniowie wypełniają dobre uczynki w trzech obszarach: Ja i bliźni, Ja i społeczność, Ja i świat. Każdy uczeń będący w Akcji przystępuje do OKI Klubu. Obecnie w Akcję zaangażowanych jest 500 000 dzieci oraz ok 1 000 000 rodziców. Stowarzyszenie przygotowuje się do kolejnej edycji.

Strony internetowa Akcji:www.wartobycdobrym.pl

Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.mediateka.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.