ZNAJDŹ W SERWISIE

EUROPAMOBIL na Mazowszu

 
ZDJĘCIA
 
 
 
 
 
 
 
 

Od 11 września do 6 października 2016 roku po raz drugi gościł na Mazowszu projekt EUROPAMOBIL. Wzięło w nim udział 11 szkół, 30 nauczycieli różnych przedmiotów, ponad 2000 uczniów oraz 20 studentów wolontariuszy i wolontariuszek z 15 różnych krajów Europy (Węgry, Belgia, Dania, Austria, Wielka Brytania, Niemcy, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Bułgaria, Francja, Włochy, Grecja).

W każdej szkole zorganizowane zostało międzynarodowe spotkanie z całą szkolną społecznością oraz warsztaty tematyczne poświęcone różnych aspektom europejskim: demokracji, różnorodności, migracjom i funkcjonowaniu Unii Europejskiej, prowadzące przez studentów wolontariuszy w języku angielskim.

Dzięki wykorzystaniu znajomości języka angielskiego, interaktywnym zadaniom i angażującym aktywnościom, różnorodności tematów oraz możliwości autentycznego spotkania z młodymi ludźmi z różnych stron Europy DZIEŃ Z EUROPAMOBIL stał się dla uczniów i uczennic konkretnym  doświadczeniem kształtującym tożsamość europejską w warunkach zmieniającej się sytuacji politycznej, ekonomicznej i społecznej.

Projekt współorganizowany był przez Fundację Genshagen, Fundację im. Roberta Boscha oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, a sfinansowany został ze środków Fundacji im. Roberta Boscha, Landu Brandenburgii i F.C. Flick Stiftung.

Patronami projektu EUROPAMOBIL byli Dietmar Woidke, premier landu Brandenburgia i Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.mediateka.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.