ZNAJDŹ W SERWISIE

By niebo przed sobą otworzyć...

 
ZDJĘCIA
 
 
 
 
 
 
 
 

W dniach od 19 do 29 września 2016, na lotnisku w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego odbyła się kolejna seria lotów dla niepełnosprawnych ruchowo adeptów tegorocznego szkolenia paralotniowego. „Doloty” – jak się nazywa potocznie dodatkowe loty zaliczające kurs, to jeden z uzupełniających etapów autorskiego projektu „ROZWIŃ SKRZYDŁA”, realizowanego przez Fundację im. Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Po pierwsze: najważniejszy jest wiatr. Ani za mocny, ani za lekki. Taki w sam raz. Bez niego na paralotni nigdzie nie polecisz.

Po drugie: dbaj o swoje „skrzydło”. Od niego zależy Twoje życie.

Po trzecie: nie bój się bać i mieć wątpliwości. Pytaj, omawiaj, dyskutuj. Niepewność uchroni cię przed błędem.

Po czwarte: zapnij mocno uprząż. Paralotnia może być „narowistym podniebnym rumakiem”

Po piąte: weź rozpęd. Nie możesz? Przecież nie jesteś sam. Zawsze są ludzie, którzy pomogą.

Po szóste: oderwij się od ziemi. Zapomnij o wózku. To tylko dodatek do twojego życia.

Po siódme: podziel się radością z innymi. Pasję do latania PODAJ DALEJ.

* * *

„ROZWIŃ SKRZYDŁA” to autorski projekt Fundacji im . Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, skierowany do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski zainteresowanych sportami lotniczymi. Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wpłat uzyskanych przez Fundację z 1 proc. podatku. W 2016r Fundacja PODAJ DALEJ realizuje II edycję projektu. Szczegółowych informacji udziela: Karol Włodarczyk, tel. 63 211 22 19, e-mail: , http://podajdalej.org.pl.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 12 lat wspiera osoby z niepełnosprawnością, które chcą żyć normalnie, realizować marzenia i cieszyć się każdym dniem. Fundacja kontynuuje idee śp. Doktora Piotra Janaszka, który walczył o prawa osób niepełnosprawnych do pełnego życia. W regularnych zajęciach sportowych, szkoleniowych i terapeutycznych organizowanych przez Fundację uczestniczy blisko 100 osób z Konina i okolic. W ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Życia” do 2018r. 50. osób z niepełnosprawnością ruchową nauczy się samodzielności w różnych sferach życia i przygotuje do podjęcia pracy. Ważną rolę pełnią w Fundacji instruktorzy niezależnego życia - niepełnosprawni trenerzy. Uczą oni praktycznych umiejętności osoby, które siadły na wózek. Fundacja jest współorganizatorem ogólnopolskich turniejów koszykówki na wózkach. Współpracuje ze szkołami i uczelniami oraz innymi organizacjami w całej Polsce. Realizuje ogólnopolskie warsztaty „Arteterapia drogą do twórczej integracji” dla osób pracujących z niepełnosprawnymi. Więcej: www.podajdalej.org.pl i FB/FundacjaPodajDalej

Tekst: Fundacja PODAJ DALEJ
Zdjęcia:  Marika Sypniewska

Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.mediateka.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.