ZNAJDŹ W SERWISIE

Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne [patronat ngo.pl]

 
ZDJĘCIA
 
 
 
 
 
 
 
 

Po dwóch tygodniach od startu w Gdańsku Dominik Dobrowolski ponownie zawitał do tego miasta, pokonując w tym czasie ponad 500 km spływu połączonymi pętlami Żuławską i Toruńską. W ten sposób zakończyła się tegoroczna akcja "Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, którą Fundacja PlasticsEurope Polska już po raz szósty zorganizowała wspólnie z podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim. Partnerem wyprawy był REKOPOL Organizacja Odzysku Opakowań.

Akcje „Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne” to jeden ze 260 projektów prowadzonych aktualnie na całym świecie w ramach inicjatywy światowego przemysłu tworzyw sztucznych „Marine Litter Solutions”, zainicjowanej w 2011 roku.

– Cieszę się, że trudne warunki pogodowe ostatnich etapów rejsu nie przeszkodziły mi dotrzeć do Gdańska na czas, czyli zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. Jednocześnie na własne oczy zobaczyłem, jak duże ilości odpadów spływają z lądu do wody podczas intensywnych opadów połączonych z wichurami i burzami. W niektórych miejscach brakowało nawet najprostszych rozwiązań, takich jak kratki na odpływach kanałów burzowych. Dowodzi to, że rozwiązania związane z zagospodarowaniem odpadów na lądzie muszą być również przygotowane na zdarzenia niecodzienne, takie jak burze i nawałnice – mówi Dominik Dobrowolski.

Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.mediateka.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.