ZNAJDŹ W SERWISIE

Wyjechali na #WakacjeNaTak2015 wszyscy nasi podopieczni!

fot. Stowarzyszenie Na Tak
ZDJĘCIA
fot. Stowarzyszenie Na Tak
fot. Stowarzyszenie Na Tak
fot. Stowarzyszenie Na Tak
fot. Stowarzyszenie Na Tak
fot. Stowarzyszenie Na Tak
fot. Stowarzyszenie Na Tak
fot. Stowarzyszenie Na Tak
fot. Stowarzyszenie Na Tak

W najbliższą sobotę, 29 sierpnia powrócą do Poznania uczestnicy ostatniego turnusu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, organizowanego przez Stowarzyszenie Na Tak. Jest to świetna okazja, żeby podsumować tegoroczną akcję „Wakacje Na Tak 2015”, która, podobnie jak w poprzednich latach zakończyła się sukcesem. Stowarzyszeniu udało się zebrać wymaganą kwotę 100 tys. zł, dzięki czemu wyjechali na wakacje wszyscy podopieczni.

Od połowy maja Stowarzyszenie zbierało fundusze, żeby spełnić letnie marzenia swoich 200 niepełnosprawnych podopiecznych. Do pomocy, wzorem ubiegłego roku włączył się bohater sagi Gwiezdne Wojny - Darth Vader, który wykorzystując swoją popularność ściągnął uwagę wielu osób na inicjatywę Stowarzyszenia. Można było go spotkać m.in. na meczu Lecha, w studiu telewizyjnym czy też po prostu na ulicach Poznania.

Vader włączył się też do organizowanej przez Stowarzyszenie akcji „W Dzień Dziecka pracuję dla dzieci niepełnosprawnych”, kwestując 1 czerwca w rejonie Starego Miasta. Inicjatywa przypadła do gustu również prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi, który wraz z dyrektorem Andrzejem Białasem zachęcał miejskich urzędników do przekazania wypracowanej Dniu Dziecka dniówki na rzecz wakacji dla dzieci niepełnosprawnych, dając samemu przykład.

Pod koniec czerwca Stowarzyszenie przygotowało również filmik, na którym w imieniu dzieci niepełnosprawnych przemawiały znane poznańskie głosy w osobach Hansa, Peji, Meza oraz Krzysztofa Ratajczaka z Radia Merkury.

Dzięki nagłośnieniu tych inicjatyw przez poznańskie i ogólnopolskie media udało się zebrać potrzebną kwotę, przez co podopieczni Stowarzyszenia mogli spokojnie wypoczywać w takich miejscowościach jak Mierzyn, Powidz, Wągrowiec, Gębice czy Zaniemyśl. Łącznie zorganizowano 11 obozów dla 200 niepełnosprawnych osób – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Stowarzyszenie Na Tak pragnie za Państwa pośrednictwem podziękować wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję „Wakacje Na Tak 2015”. Jednocześnie obiecuje nie spoczywać na laurach i w przyszłym roku również stanąć na wysokości zadania, żeby na twarzach tych, którzy na co dzień mają pod górkę w życiu mogły pojawić się radosne uśmiechy!

Więcej fotek znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.natak.pl

Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.mediateka.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.