ZNAJDŹ W SERWISIE

Trójkołowe rowery od fundacji Eco Textil

 
ZDJĘCIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pięć rowerów trójkołowych wartości ok. 3 tys. zł każdy przekazała fundacja Eco Textil „Od Was dla Was” ze Skarżyska-Kamiennej niepełnosprawnym z Lubelszczyzny. Trzy trafiły do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie, po jednym dostali Hieronima Łyjak z Rozkopaczewa i Patryk Górski z Wólki Cycowskiej.

– Gdyby chcieć taki rower kupić ze wsparciem ośrodków pomocy społecznej, trzeba by dopłacić ok. 700 zł – mówi Tomasz Małyska, regionalny przedstawiciel fundacji na Lubelszczyznę. – My przekazujemy za darmo.

Aby taki rower otrzymać, trzeba do fundacji złożyć wymagane dokumenty: podanie i dokumenty potwierdzające niepełnosprawność. W połowie maja trzy takie rowery trafiły do Zespołu Szkół Specjalnych w Matczynie. Fundacja każdego miesiąca przekazuje kilka takich rowerów dzieciom z całej Polski.

Fundację założyła firma Wtórpol, zajmująca się recyklingiem używanej odzieży. Jej kontenery z logiem Eco Textil stoją w całym kraju. Lepsze ubrania trafiają do ośrodków pomocy społecznej, domów samotnej matki, schronisk i noclegowni, a te gorsze są przetwarzane. Część zysków firma przekazuje fundacji, która pomaga potrzebującym dzieciom.

Nauczyciele wychowania fizycznego, którzy będą używać rowerów do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, szczególnie ucieszyli się z małego roweru, w sam raz dla młodszych dzieci.

Wbrew pozorom, jazda trójkołowym rowerem wcale nie jest łatwa. Przekonali się o tym wypróbowujący rower dorośli. Natomiast dzieci z SOSW nr 2 w Lublinie, dla których takie rowery to nie pierwszyzna, radziły sobie znacznie lepiej.

Przekazanie odbyło się 1 czerwca, w Dzień Dziecka, zorganizowanego w SOSW nr 2 w Lublinie, oczywiście na sportowo. Były więc m.in. wyścigi wózków, toczenie opony, rzuty... arbuzem i inne nie mniej oryginalne konkurencje.

Rafał Szostak, SOSW nr 2 w Lublinie

 

Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.mediateka.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.